İÇERİK
Bahçelievler Mahallesi Muhtarlığı Mahalle ve Köy Muhtarlarının Görevleri   Muhtarlık ile ilgili Bilgiler Sokaklarımız Önceden çekilmiş Muhtarlık ve Muhtar ile ilgili Fotoğraflar Bahçelievler Mahallesi Sınırları içindeki Yeşil alanlar Bahçelievler Mahallesi Sınırları İçinde Yer Alan Esnaflarımız Mahalle Polisimiz Bahçelievler Mahallesi Sınırları İçinde Yer Alan Parklarımız Yazı veya Görsel basında Bahçelievler Mahallesi ilgili Haberle Yenişer Kaymakamlığı Bulunan Birimler Atatürk Köşesi Bahçelievler Mahallesi Sınırları içinde Bulunan Okullar Nöbetçi Eczaneler
Kullanıcı Girişi
Fotoğrafcı
FOTO ÖMÜR

TEL: 0506 343 88 87

Elektrik Kesintisi Var !!  DİKKAT..!!

elektrik_kesintisi

Mersin Yenişehir Bahçelievler Mahallesi Sakinlerinin DİKKATİNE.!!
25 Temmuz 2015 Cumartesi günü saat 9.00 – 13.00 arası Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı (HOMB) civarı elektrik kesintisi olacaktır.
Mahalle Sakinlerine duyurulur.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin KOCAMAZ Yenişehir İlçesindeki Muhtarlarımızın Sorunlarını Gidermek için Bir Muhtarla Bir Araya Geldi.

25-07-2014 Tarihinde Mahallemizde Düzenlenen İftar Yemeği öncesinde Mersin Kongre Merkezinde, Yenişehir İlçesinde bulunun mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.Mahallelerinin sorunların hakkında bilgi alan Başkan KOCAMAZ, sorunların çözümü konusunda mahallle muhtarlar ile istişare yaptı.

iftaryemegi-toplanti-01

iftaryemegi-toplanti-02

Yazının devamını okumak için tıklayınız…

Regaib Kandiliniz Müberek Olsun

Tüm İslam Aleminin Regaib Kandili kutlu olsun.

Regâib, arapça bir kelimedir ve “reğa-be” kökünden gelmektedir. “Reğa-be”, kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek demektir. “Reğîb” kelimesi ise, “reğabe”‘den türemiş olan bir isimdir ve kendisine rağbet edilen, arzulanan, taleb edilen şey demektir. Müennesi, “reğîbe”dir. “Reğîbe”nin çoğulu da “reğâib” dir. Kelime olarak “Regâib”in aslı budur.
Yazının devamını okumak için tıklayınız…

Bütün Müslümanların Kutlu Doğum Haftası kutlu ve mübarek olsun.

Bütün Müslümanların Kutlu Doğum Haftası  kutlu ve mübarek olsun.

Kutlu Doğum Haftası, peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum gününü kutlamak amacıyla her yıl 14-20 Nisan arasında kutlanır. Bu çerçevede peygamberimizin hayatı anlatılırken, peygamberimize bu haftada salatı şerifler, naatı şerifler okunur. Bize bıraktığı Kuran-ı Kerim’den mesajlar verilir. Peygamberimizin bize öğütleri olan hadisi şerifler müslümanlara mesaj olarak aktarılır, unutanlara tekrardan hatırlatılır. Kısacası gül peygamberimizin doğum günü ilahiler, sureler, kasideler, şiirler eşliğinde çoşkuyla kutlanır ve peygamberimiz gönüllerde salatı şerifler ile anılır.

Kutlu Doğum Haftası; Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlid-i Nebevî yani halk dilinde bilinen adıyla Mevlid Kandili asırlar boyunca kutlanmaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı, bu büyük geleneğimizi daha büyük coşkuyla geçmesi ve ayrıca daha iyi hatırlanması için Peygamber efendimizin doğum gününü içine alan haftayı Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmiştir.

Polis Haftası Kutlu olsun

Polis_haftasi

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun.

         30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun.

     Ulusumuzun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdiği, milli mücadele sürecindeki en büyük adım olan Büyük Taarruz Zaferinin 92. yıl dönümünde her zaman onur ve gurur duyduğumuz ordumuzun elde ettiği büyük zaferi bir kez daha kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz.


Sayfa No: 112345...10...Son »

Hava Durumu
MERSIN MERSIN
TAKVİM
Ağustos 2015
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Tem    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Reklam